型号: 0216004.MXP
元件分类: 保险丝
英文描述: FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 4A, 250VAC, 1500A (IR), INLINE/HOLDER
封装: ROHS COMPLIANT
文件页数: 3/4页
文件大小: 172K
代理商: 0216004.MXP
283
2009 Littelfuse, Inc.
Specifications are subject to change without notice.
Axial Lead & Cartridge Fuses
216 Series
5×20 mm > Fast-Acting > 216 Series
Please refer to www.littelfuse.com/series/216.html for current information.
Series
Product Characteristics
Operating Temperature
–55C to +125C
Thermal Shock
Condition B: (5 cycles –65°C to
+125°C)
Vibration
Humidity
°
C) for 240
Salt Spray
Condition B
Material
Body: Ceramic
Filler (160mA-16A): Sand