型号: 0216004VXE
元件分类: 保险丝
英文描述: FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 4A, 250VAC, 1200A (IR), THROUGH HOLE
文件大小: 167K
代理商: 0216004VXE
216 Series
5×20 mm > Fast-Acting > 216 Series
.050
50mA ~ 12.5 A
1200A@250Vac
016
16A
750A@250Vac
SECONDS
0.050A 0.063A 0.080A 0.100A 0.125A 0.160A 0.200A 0.250A 0.315A 0.400A 0.500A
1A
0.800A
0.630A
1.25A 1.6A 2A 2.5A 3.15A 4A 5A 6.3A 8A 10A 12.5A 16A