型号: 531FA1012M00DGR
厂商: SILICON LABORATORIES
元件分类: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 1012 MHz, LVDS OUTPUT
封装: ROHS COMPLIANT, SMD, 6 PIN
文件页数: 6/12页
文件大小: 215K
代理商: 531FA1012M00DGR
Si530/531
Rev. 1.1
3
Total Stability
Temp stability = ±7 ppm
±20
ppm
Temp stability = ±20 ppm
±31.5
ppm
Temp stability = ±50 ppm
±61.5
Powerup Time4
tOSC
——
10
ms
Table 3. CLK± Output Levels and Symmetry
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
LVPECL Output Option1
VO
mid-level
VDD – 1.42
VDD – 1.25
V
VOD
swing (diff)
1.1
VPP
VSE
swing (single-ended)
0.55
VPP
LVDS Output Option2
VO
mid-level
1.125
V
VOD
swing (diff)
0.5
CML Output Option2
VDD – 0.75
0.70
CMOS Output Option3
VOH
IOH =32mA
0.8 x VDD
VDD
VOL
IOL =32mA
0.4
Rise/Fall time (20/80%)
tR, tF
LVPECL/LVDS/CML
350
ps
CMOS with CL =15pF
1
ns
Symmetry (duty cycle)
SYM
LVPECL:
VDD – 1.3 V (diff)
LVDS:
1.25 V (diff)
CMOS:
VDD/2
45
%
Notes:
1. 50
to VDD – 2.0 V.
2. Rterm = 100 (differential).
3. CL = 15 pF
Table 2. CLK± Output Frequency Characteristics (Continued)
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
Notes:
1. See Section 3. "Ordering Information" on page 7 for further details.
2. Specified at time of order by part number. Also available in frequencies from 970 to 1134 MHz and 1213 to 1417 MHz.