型号: 531FA1049M00DGR
厂商: SILICON LABORATORIES
元件分类: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 1049 MHz, LVDS OUTPUT
封装: ROHS COMPLIANT, SMD, 6 PIN
文件页数: 10/12页
文件大小: 215K
代理商: 531FA1049M00DGR
Si530/531
Rev. 1.1
7
3. Ordering Information
RoHS compliant, 6-pad, 5 x 7 mm package. The Si531 Series supports an alternate OE pinout (pin #1) for the
Si531 series.
Figure 1. Part Number Convention
53x
X
XXXMXXX
X
1st Option Code
VDD Output Format Output Enable Polarity
A
3.3
LVPECL
High
B
3.3
LVDS
High
C3.3
CMOS
D3.3
CML
E
2.5
LVPECL
F
2.5
LVDS
G2.5
CMOS
H2.5
CML
J
1.8
K1.8
M
Low
N
Low
P
Q
R
S
T
U
V
1.8
W
Note:
CMOS available to 160 MHz.
D
G
R
Frequency (e.g., 622M080 is 622.080 MHz)
Available frequency range is 10 to 945 MHz, 970 to 1134 MHz, and
1213 to 1417 MHz. The position of “M” shifts to denote higher or lower
frequencies. If the frequency of interest requires greater than 6 digit
resolution, a six digit code will be assigned for the specific frequency.
Tape & Reel Packaging
Blank = Trays
Operating Temp Range (°C)
G
-40 to +85°C
Part Revision Letter
530 or 531 XO
Product Family
Example P/N: 530AB622M080DGR is a 5 x 7 XO in a 6 pad package. The frequency is 622.080 MHz, with a 3.3 V supply, LVPECL output,
and Output Enable active high polarity. Temperature stability is specifed as ±20 ppm. The part is specified for –40 to +85 °C ambient
temperature range operation and is shipped in tape and reel format.
nd Option Code
Code Temperature Stability (ppm, max, ±) Total Stablility (ppm, max, ±)
A
50
B
20
C
7
相关PDF资料
PDF描述
531FA1049M00DG CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 1049 MHz, LVDS OUTPUT