型号: 531FA1068M00DGR
厂商: SILICON LABORATORIES
元件分类: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 1068 MHz, LVDS OUTPUT
封装: ROHS COMPLIANT, SMD, 6 PIN
文件页数: 7/12页
文件大小: 215K
代理商: 531FA1068M00DGR
Si530/531
4
Rev. 1.1
Table 4. CLK± Output Phase Jitter
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
Phase Jitter (RMS)*
for FOUT > 500 MHz
φ
J
12 kHz to 20 MHz (OC-48)
0.25
ps
50 kHz to 80 MHz (OC-192)
0.26
Phase Jitter (RMS)*
for FOUT of 125 to 500 MHz
φ
J
12 kHz to 20 MHz (OC-48)
0.36
ps
50 kHz to 20 MHz (OC-192)
0.34
*Note: Differential Modes: LVPECL/LVDS/CML. Refer to AN256 for further information.
Table 5. CLK± Output Period Jitter
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
Period Jitter*
JPER
RMS
2
Peak-to-Peak
14
Table 6. CLK± Output Phase Noise (Typical)
Offset Frequency (f)
120.00 MHz
LVDS
156.25 MHz
LVPECL
622.08 MHz
LVPECL
100 Hz
1kHz
10 kHz
100 kHz
1MHz
10 MHz
100 MHz