型号: C1Z62BBK
厂商: CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP
元件分类: 齐纳二极管
英文描述: 62 V, 1 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-15
封装: PLASTIC PACKAGE-2
文件页数: 2/2页
文件大小: 199K
代理商: C1Z62BBK
R0 (29-July 2009)
Central
Semiconductor Corp.
TM
C1Z3.3B THRU C1Z91B
SILICON ZENER DIODE
3.3 VOLTS THRU 91 VOLTS
1.0 W, 5% TOLERANCE
DO-15 CASE - MECHANICAL OUTLINE
ELECTRICAL CHARACTERISTICS - Continued: (TA=25°C) VF=1.0V MAX @ IF=500mA (for all types)