型号: FPS100024
厂商: TDK-Lambda Americas Inc
文件页数: 40/57页
文件大小: 0K
描述: PWR SUP FNT END 24V 960W 40A
视频文件: Redundant Power Systems
产品目录绘图: FPS1000 Series
标准包装: 1
系列: FPS
类型: 标准产品
输出数: 1
输出电压: 24V
输入电压: 85 ~ 265VAC
输出 - 1 @ 电流(最大): 24 VDC @ 40A
功率(瓦特): 1000W
电源类型: 开关(封闭框架)
应用: 商用
安装类型: 机架安装
尺寸/尺寸: 1.61" L x 5.00" W x 11.40" H(40.9mm x 127.0mm x 289.6mm)
工作温度: 0°C ~ 70°C
效率: 86%
电源(瓦特)- 最大: 960W
批准: CE,EN,UL
线路调节: 0.4%
负载调整: 0.8%
相关产品: 285-1240-ND - RACK 3 SLOT FOR FPS1000
其它名称: 285-1237
FPS1000-24
FPS-S1U Instruction Manual
CHAPTER 14
FPS-S1U I 2 C BUS INTERFACE OPTION
unit inside the rack. Each unit should have its own I 2 C address to communicate over the I C bus.
14.1 Introduction
panel DB25 female connector located at the rear panel. The Clock is connected to pin 20 and the Data
14.2 Addressing (A0, A1, A2).
The rear panel 9 positions DIP switch is used to select the I 2 C bus address for the individual FPS1000/S
Each address is made of three DIP switch positions, thus a single power supply in the FPS-S1U can be
addressed with one of 8 different addresses.
"1" and the up position is logic level "0".