型号: MBR25H45CT-E3/45
厂商: Vishay General Semiconductor
文件页数: 2/5页
文件大小: 143K
描述: DIODE ARR SCHOTTKY 45V 15A TO220
标准包装: 1,000
电压 - 在 If 时为正向 (Vf)(最大): 640mV @ 15A
电流 - 在 Vr 时反向漏电: 100µA @ 45V
电流 - 平均整流 (Io)(每个二极管): 15A
电压 - (Vr)(最大): 45V
二极管类型: 肖特基
速度: 快速恢复 =< 500 ns,> 200mA(Io)
二极管配置: 1 对共阴极
安装类型: 通孔
封装/外壳: TO-220-3
供应商设备封装: TO-220AB
包装: 管件
www.vishay.com
Vishay General Semiconductor
Revision: 27-Jun-12
2
Document Number: 88789
THIS DOCUMENT IS SUBJECT TO CHANGE WITHOUT NOTICE. THE PRODUCTS DESCRIBED HEREIN AND THIS DOCUMENT
ARE SUBJECT TO SPECIFIC DISCLAIMERS, SET FORTH AT www.vishay.com/doc?91000
Notes
(1)
Pulse test: 300 μs pulse width, 1 % duty cycle
Pulse test: Pulse width ?
40 ms
Note
AEC-Q101 qualified
Peak non-repetitive reverse energy
(8/20 μs waveform)
ERSM
25 20 mJ
Electrostatic discharge capacitor voltage
Human body model: C = 100 pF, R = 1.5 k?
VC
25 kV
Voltage rate of change (rated VR) dV/dt 10 000 V/μs
Operating junction and storage temperature range TJ, TSTG
- 65 to + 175 °C