型号: 2SC3000E
元件分类: 小信号晶体管
英文描述: 30 mA, 20 V, NPN, Si, SMALL SIGNAL TRANSISTOR, TO-92
封装: NP, 3 PIN
文件页数: 3/5页
文件大小: 46K
代理商: 2SC3000E
2SC3000
No.866–3/5
PC -- Ta
ITR05212
VCE(sat) -- IC
ITR05211
3
Output Admittance yoe -- IC
g
oe
S,
c
oe
pF
Input Admittance yie -- IC
g
ie
mS
c ie
pF
c ie
3
VCE=6V
f=1MHz
gie
10
VCE=6V
f=1MHz
coe
goe
coe
g oe
Output Admittance yoe -- IC
mS,
c
Input Admittance yie -- IC
ie
VCE=6V
f=10MHz
g ie
10
VCE=6V
f=10MHz
200
IC
IB
Collector Current, IC – mA
Collector-to-Emitter
Saturation
Voltage,
V
CE
(sat)
V
Collector
Dissipation,
P
mW
Ambient Temperature, Ta –C
Reverse Transfer Admittance yre -- VCE
re
S
c re
Input Admittance yie -- VCE
IC=1mA
f=100MHz
IC=1mA
f=100MHz