型号: 2SC3000E
元件分类: 小信号晶体管
英文描述: 30 mA, 20 V, NPN, Si, SMALL SIGNAL TRANSISTOR, TO-92
封装: NP, 3 PIN
文件页数: 4/5页
文件大小: 46K
代理商: 2SC3000E
2SC3000
No.866–4/5
Output Admittance yoe -- VCE
g
oe
mS,
c
oe
pF
ITR05220
3
coe
goe
IC=1mA
f=100MHz
Forward Transfer Admittance yfe -- VCE
g
fe
b
fe
mS
ITR05219
3
IC=1mA
f=100MHz
gfe
--bfe
Reverse Transfer Admittance yre -- IC
re
S
c re
pF
Input Admittance yie -- IC
ie
c
ie
cre
gre
Output Admittance yoe -- IC
coe
goe
cie
g ie
Forward Transfer Admittance yfe -- IC
b
VCE=6V
f=100MHz
VCE=6V
f=100MHz
VCE=6V
f=100MHz
VCE=6V
f=100MHz
g fe
Collector-to-Emitter Voltage, VCE – V
Collector Current, IC – mA
PG, NF -- IC
4
VCE=6V
f=100MHz