型号: B41002A4227M
厂商: EPCOS Inc
文件页数: 10/32页
文件大小: 0K
描述: 220UF 16V 8X7 SINGLE END
标准包装: 5,000
系列: *
电容: *
额定电压: *
容差: *
寿命@温度: *
工作温度: *
特点: *
纹波电流: *
ESR(等效串联电阻): *
阻抗: *
安装类型: 通孔
封装/外壳: 径向
尺寸/尺寸: 0.315" 直径(8.00mm)
引线间隔: 0.138"(3.50mm)
包装: 散装
其它名称: B41002A4227M000
B41002
Compact
85 ° C
Taping, packing and lead configurations
Taping
Single-ended capacitors are available taped in Ammo pack from diameter 4 to 18 mm as follows:
Lead spacing F = 2.0 mm ( ? d = 4 … 5 mm)
Lead spacing F = 2.5 mm ( ? d = 4 … 6.3 mm)
Lead spacing F = 3.5 mm ( ? d = 8 mm)
Lead spacing F = 5.0 mm ( ? d = 4 … 12.5 mm)
Lead spacing F = 7.5 mm ( ? d = 16 ... 18 mm).
Lead spacing 2.0 mm ( ? d = 4 ... 5 mm)
Last 3 digits of ordering code: 016
Dimensions in mm
? d
F
H
W
W 0
W 1
W 2
P
P 0
P 1
I 1
t
? h
D 0
18.5
min.
± 0.5
max. ± 1.0
± 0.3
± 0.7
max. ± 0.2
± 1.0
± 0.2
Please read Cautions and warnings and
Important notes at the end of this document.
Page 10 of 32
相关PDF资料
PDF描述
VE-B4V-EW-S CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W