型号: B41002A4227M
厂商: EPCOS Inc
文件页数: 32/32页
文件大小: 0K
描述: 220UF 16V 8X7 SINGLE END
标准包装: 5,000
系列: *
电容: *
额定电压: *
容差: *
寿命@温度: *
工作温度: *
特点: *
纹波电流: *
ESR(等效串联电阻): *
阻抗: *
安装类型: 通孔
封装/外壳: 径向
尺寸/尺寸: 0.315" 直径(8.00mm)
引线间隔: 0.138"(3.50mm)
包装: 散装
其它名称: B41002A4227M000
Important notes
The following applies to all products named in this publication:
1. Some parts of this publication contain statements about the suitability of our products for
certain areas of application . These statements are based on our knowledge of typical re-
quirements that are often placed on our products in the areas of application concerned. We
nevertheless expressly point out that such statements cannot be regarded as binding
statements about the suitability of our products for a particular customer application .
As a rule, EPCOS is either unfamiliar with individual customer applications or less familiar
with them than the customers themselves. For these reasons, it is always ultimately incum-
bent on the customer to check and decide whether an EPCOS product with the properties de-
scribed in the product specification is suitable for use in a particular customer application.
2. We also point out that in individual cases, a malfunction of electronic components or
failure before the end of their usual service life cannot be completely ruled out in the
current state of the art, even if they are operated as specified . In customer applications
requiring a very high level of operational safety and especially in customer applications in
which the malfunction or failure of an electronic component could endanger human life or
health (e.g. in accident prevention or lifesaving systems), it must therefore be ensured by
means of suitable design of the customer application or other action taken by the customer
(e.g. installation of protective circuitry or redundancy) that no injury or damage is sustained by
third parties in the event of malfunction or failure of an electronic component.
3. The warnings, cautions and product-specific notes must be observed.
4. In order to satisfy certain technical requirements, some of the products described in this
publication may contain substances subject to restrictions in certain jurisdictions (e.g.
because they are classed as hazardous) . Useful information on this will be found in our Ma-
terial Data Sheets on the Internet (www.epcos.com/material). Should you have any more de-
tailed questions, please contact our sales offices.
5. We constantly strive to improve our products. Consequently, the products described in this
publication may change from time to time . The same is true of the corresponding product
specifications. Please check therefore to what extent product descriptions and specifications
contained in this publication are still applicable before or when you place an order. We also
reserve the right to discontinue production and delivery of products . Consequently, we
cannot guarantee that all products named in this publication will always be available. The
aforementioned does not apply in the case of individual agreements deviating from the fore-
going for customer-specific products.
6. Unless otherwise agreed in individual contracts, all orders are subject to the current ver-
sion of the "General Terms of Delivery for Products and Services in the Electrical In-
dustry" published by the German Electrical and Electronics Industry Association
(ZVEI) .
7. The trade names EPCOS, BAOKE, Alu-X, CeraDiode, CSMP, CSSP, CTVS, DeltaCap,
DigiSiMic, DSSP, FormFit, MiniBlue, MiniCell, MKK, MKD, MLSC, MotorCap, PCC,
PhaseCap, PhaseCube, PhaseMod, PhiCap, SIFERRIT, SIFI, SIKOREL, SilverCap,
SIMDAD, SiMic, SIMID, SineFormer, SIOV, SIP5D, SIP5K, ThermoFuse, WindCap are trade-
marks registered or pending in Europe and in other countries. Further information will be
found on the Internet at www.epcos.com/trademarks.
Page 32 of 32
相关PDF资料
PDF描述
VE-B4V-EW-S CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W