型号: 530AA453M000BGR
厂商: SILICON LABORATORIES
元件分类: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 453 MHz, LVPECL OUTPUT
封装: ROHS COMPLIANT, SMD, 6 PIN
文件页数: 13/15页
文件大小: 268K
代理商: 530AA453M000BGR
Si530/531
Rev. 1.0
7
3. Ordering Information
XO series are supplied in an industry-standard, RoHS compliant, 6-pad, 5 x 7 mm package. The 531 Series
the pinout differences between the Si530 and Si531 series.
Figure 1. Part Number Convention
530
X
XXXMXXX
X
1st Option Code
VDD Output Format Output Enable Polarity
A
3.3
LVPECL
High
B
3.3
LVDS
High
C
CMOS
D3.3
CML
E
2.5
LVPECL
F
2.5
LVDS
G
CMOS
H2.5
CML
J
1.8
K1.8
M
Low
N
Low
P
Q
R
S
T
U
V
1.8
W
Note:
CMOS available to 160 MHz.
B
G
R
Frequency (e.g., 622M080 is 622.080 MHz)
Available frequency range is 10 to 945 MHz, 970 to 1134 MHz, and
1213 to 1417 MHz. The position of “M” shifts to denote higher or lower
frequencies. If the frequency of interest requires greater than 6 digit
resolution, a six digit code will be assigned for the specific frequency.
Tape & Reel Packaging
Blank = Trays
Operating Temp Range (°C)
-40 to +85°C