型号: 530AA453M000BGR
厂商: SILICON LABORATORIES
元件分类: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 453 MHz, LVPECL OUTPUT
封装: ROHS COMPLIANT, SMD, 6 PIN
文件页数: 9/15页
文件大小: 268K
代理商: 530AA453M000BGR
Si530/531
Rev. 1.0
3
Table 3. CLK± Output Levels and Symmetry
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
LVPECL Output Option1
VO
mid-level
VDD – 1.42
VDD – 1.25
V
VOD
swing (diff)
1.1
VPP
VSE
swing (single-ended)
0.5
VPP
LVDS Output Option2
VO
mid-level
1.125
V
VOD
swing (diff)
0.32
CML Output Option2
VDD – 0.75
0.70
CMOS Output Option3
VOH
IOH =32mA
0.8 x VDD
VDD
VOL
IOL =32mA
0.4
Rise/Fall time (20/80%)
tR, tF
LVPECL/LVDS/CML
350
ps
CMOS with CL = 15 pF
1
ns
Symmetry (duty cycle)
SYM
LVPECL:
VDD – 1.3 V (diff)
LVDS:
1.25 V (diff)
CMOS:
VDD/2
45
%
Notes:
1. 50
to VDD – 2.0 V.
2. Rterm = 100 (differential).
3. CL = 15 pF
Table 4. CLK± Output Phase Jitter
Parameter
Symbol
Test Condition
Min
Typ
Max
Units
Phase Jitter (RMS)*
for FOUT > 500 MHz
φ
J
12 kHz to 20 MHz (OC-48)
0.40
ps
50 kHz to 80 MHz (OC-192)
LVPECL
CML
LVDS
0.30
Phase Jitter (RMS)*
for FOUT of 125 to 500 MHz
φ
J
12 kHz to 20 MHz (OC-48)