型号: MBL800E33C
厂商: HITACHI METALS LTD
元件分类: IGBT 晶体管
英文描述: 800 A, 3300 V, N-CHANNEL IGBT
封装: MODULE-9
文件页数: 2/6页
文件大小: 555K
代理商: MBL800E33C
IGBT MODULE
MBL800E33C
CHARACTERISTICS CURVE
STATIC CHARACTERISTICS
Spec.No.IGBT-SP-06011 R1 (P2/5)
Collector Current vs.Collector to Emitter Voltage
TYPICAL
0
Collector-Emitter Voltage VCE (V)
C
ol
le
ct
or
C
ur
re
nt
IC
(A
Tc=25
11V
9V
5V
7V
VGE=15V 13V
0
ol
le
ct
or
ur
re
nt
IC
(A
Tc=125
9V
5V
7V
11V
TYPICAL
VGE=15V
13V