型号: STM32L151CBT6
厂商: STMICROELECTRONICS
元件分类: 微控制器/微处理器
英文描述: 32-BIT, FLASH, 32 MHz, RISC MICROCONTROLLER, PQFP48
封装: 7 X 7 MM, 0.50 MM PITCH, ROHS COMPLIANT, LQFP-48
文件页数: 28/106页
文件大小: 1417K
代理商: STM32L151CBT6
Pin descriptions
STM32L151xx, STM32L152xx
Doc ID 17659 Rev 1
Figure 6.
STM32L15xxx LQFP64 pinout
Figure 7.
STM32L15xxx LQFP48 pinout
48
VLCD
PC13-RTC_AF1-WKUP2
PC14-OSC32_IN
PC15-OSC32_OUT
PH0 -OSC_IN
PH1-OSC_OUT
NRST
PC0
PC1
PC2
PC3
VSSA
VDDA
PA0-WKUP1
PA1
PA2
VDD_
3
VS
S_3
PB
9
PB
8
BOO
T0
7
6
5
4
3
PD2
PC12
PC11
PC10
PA
1
PA
1
VDD_2
VSS_2
PA13
PA12
PA11
PA10
PA9
PA8
PC9
PC8
PC7
PC6
PB15
PB14
PB13
PB12
V
SS_
4
VD
D_4
5
6
7
PC4
PC5
0
2
PB1
PB1
V
SS_
VD
D_1
LQFP64
ai15693b
36
PB0
PB2
VS
S_1
VDD_
VDD_2
VSS_2
PA13
PA12
PA11
PA10
PA9
PA8
PB15
PB14
PB13
PB12
VLCD
PC13
RTC_AF1-WKUP2
PC14-OSC32_IN
PC15-OSC32_OUT
PH0-OSC_IN
PH1-OSC_OUT
NRST
VSSA
VDDA
PA0 -WKUP1
PA1
PA2
S_3
9
8
BO
O
T
LQFP48
ai15694b
相关PDF资料
PDF描述
STM32L151CBT6TR 32-BIT, FLASH, 32 MHz, RISC MICROCONTROLLER, PQFP48
STM32L151CBT6DTR 32-BIT, FLASH, 32 MHz, RISC MICROCONTROLLER, PQFP48